Достапни линкови

logo-print

Се слави Божиќ низ целиот свет


Прославата на Божиќ започна низ целиот свет со размена на подароци и честитки меѓу луѓето во знак на традиционалното одбележување на Исусовото раѓање. Илјадници христијани се собраа на плоштадот Мангер во палестинскиот град на Западниот брег Витлеем, каде што Исус бил роден.
Во Ватикан папата Бенедикт одржа миса во црквата св. Петар. Лидерот на Католичката црква побара во светот да завладее мир.
XS
SM
MD
LG