Достапни линкови

logo-print

Подобрена состојбата на Хуго Чавез


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Властите од Венецуела соопштија дека состојбата на претседателот Хуго Чавез малку се подобрила. Чавез кој се наоѓа во болница во Куба не бил присутен во јавноста од 11 декември кога беше опериран од рак.
По операцијата властите соопштија дека 58 годишниот Чавез имал компликации, вклучувајќи и респираторна инфекција.
XS
SM
MD
LG