Достапни линкови

logo-print

Авганистанска полицајка убила американски војник


Една авганистанска полицајка денеска отворила оган врз американски војник во канцелариите на шефот на полицијата во Кабул. НАТО потврди дека притоа војникот бил убиен. Од авганистанската полиција е наведено дека станувало збор за таканаречен „инсајдерски напад“.
XS
SM
MD
LG