Достапни линкови

logo-print

Ослободени по три години пиратско заложништво


Силите во Сомалија ослободија 22 морнари кои се наоѓаа речиси три години во пиратско заложништво. Од кабинетот на претсеадтелот рекоа дека тие имале знаци на претрпена физичка тортура и болести но дека сега им е пружена медицинска нега и храна. Морнарите потекнувале од Филипините, од Индија, Судан, Јемен, Гана и Пакистан.
XS
SM
MD
LG