Достапни линкови

logo-print

Уште еден обид да се деблокира буџетот


Во Собранието на Република Македонија попладнево се одржува уште едно продолжение на координацијата за одблокирање на носењето на буџетот.
Во меѓувреме заседава Комисијата за финансирање и буџет, но без претставник на Владата. Претходно заседаваше Законодавно-правната комисија, а пратениците од опозицијата се обидоа да ја блокираат комисијата. Претседателката на комисијата, Благодродна Дулиќ и нејзиниот заменик, Малиша Станковиќ наизменично ги читаа амандамните што ги прифати Владата.
XS
SM
MD
LG