Достапни линкови

logo-print

Пакистан го призна независно Косово


Пакистан донесе одлука за признавање на независно Косово, соопшти портпаролот на косовското министерство на надворешни работи Артан Бехрани, откако за тоа добиле официјално известување од таа држава.
Пакистан со ова стана 98 држава која го признава Косово, по прогласувањето на независноста во февруари 2008 година.
XS
SM
MD
LG