Достапни линкови

logo-print

СДСМ не го прифаќа предлогот на Ставрески


илустрација

илустрација

Пратеничката група на СДСМ на продолжението на координацијата за одблокирање на работата на македонското собрание најави дека ќе го достави планот за буџетско штедење преточен во еден амандман. Координаторот на пратеничката група на СДСМ Игор Ивановски изјави дека неговата партија не прифаќа новото задолжување од Светска банка од 250 милиони евра да се стави во тековната сметка во НБРМ до по локалните избори, како што предложи вицепремиерот Зоран Ставрески.
XS
SM
MD
LG