Достапни линкови

logo-print

Марадона нема да биде селектор на Ирак


Ирачката фудбалска асоцијација ги демантира информациите дека преговараат со Диего Марадона за селектор на репрезентацијата на Ирак. Марадона беше тренер на фудбалскиот клуб Ал Васи од Дубаи, но доби отказ во јули. Марадона е еден од најдобрите фудбалери во светот на сите времиња, но неговиот приватен живот е проследен со серија проблеми, поврзани со дрога и алкохол.
XS
SM
MD
LG