Достапни линкови

logo-print

Американски државјани не можат да посвојуваат руски деца


Рускиот парламент денеска го усвои законот со кој им се забранува на американски граѓани да посвојуваат руски деца. Овој закон доаѓа како одговор на американскиот закон со кој се воведуваат санкции против руски државјани вмешани во кршење на човекови права. Рускиот претседател Владимир Путин оцени дека законот што денеска го усвои Думата е емоционален, но адекватен одговор.
XS
SM
MD
LG