Достапни линкови

logo-print

Се бараат повеќе пари за американската дипломатија


покојниот американски амбасадор во Либија Кристофер Стивенс

покојниот американски амбасадор во Либија Кристофер Стивенс

Американскиот стејт департмент ќе побара над милјарда долари дополнителни сретства за подобрување на дипломатскиот аутпут по нападот на Американската амбасада во Либија во Септември. Заменик државните секретари Вилјем Бурнс и Томас Најдс го презентираа барањето во Белата куќа на седницата на Комисијата за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG