Достапни линкови

logo-print

Викиликс ќе објави илјадници нови доверливи документи


Основачот на Викиликс Џулијан Асанж најави обелоденување на милиони нови доверливи американски документи при поселдното јавно обраќање од амбасадата на Еквадор. Тој рече дека документите ги обезбедил војник чиј идентитет ќе биде откриен идната година. Обраќајки се од балконот на амбасадата Асанж рече дека материјалот кој Викиликс ќе го објави ќе влијае на секоја земја во светот.
XS
SM
MD
LG