Достапни линкови

logo-print

Повици за протести во Пакистан


Највлијателните исламски верски свештенции повикуваат на протест денеска во знак на незадоволство од убиствата на здравствени работници кои на терен давале вакцини против полио. Се очекува 24.000 џамии да проповедаат против инцидентот за време на денешните молитви. По убиството на деветмината здравствени работници пакистанските власти ја паузираа кампањата за вакцинирање.
XS
SM
MD
LG