Достапни линкови

logo-print

НХЛ ги откажа натпреварите до 14 Јануари


Националната Хокејарска лига соопшти дека сите натпревари се суспендирани до 14 јануари со што растат стравувањата дека ќе се откажат сите натпревари од оваа сезона. По неколкунеделни разговори се уште нема решение на спорот меѓу хокејарите и лигата. Медијацијата од државата не даде резултати во надминување на разликите меѓу двете страни.
XS
SM
MD
LG