Достапни линкови

logo-print

ХРВ бара од ЕУ да се заземе за човековите права во Русија


Хјуман Рајтс Воч соопшти дека Европската унија би требало да го искористи престојниот самит со Русија за да изврши притисок врз властите во Москва да претстанат да ја задушуваат слободата на говорот и на собири во земјата. Претседателот Владимир Питин в петок во Брисел ќе разговара со највисоки претставници на Европската унија.
XS
SM
MD
LG