Достапни линкови

logo-print

Шефот на бугарската дипломатија Младенов во Белград


Министерот за надворешни работи на Бугарија Николај Младенов

Министерот за надворешни работи на Бугарија Николај Младенов

Министерот за надворешни работи на Бугарија Николај Младенов денеска ќе престојува во Белград на разговори со шефот на српската дипломатија Иван Мркиќ. Во текот на посетата, како што е соопштено, ќе биде потпишан Протокол за размена на документи за спогодба за социјално осигурување меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG