Достапни линкови

logo-print

Координативна средба кај Вељаноски за деблокирање на буџетот


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски за денеска закажа Координативна средба на која ќе биде разгледана динамиката и деблокирањето на донесувањето на буџетот на Македонија за наредната година.
На средбата, како што информира собраниската прес-служба, покрај потпреседателите на Собранието и координаторите на пратеничките групи повика се и претседателот на Комисијата за финансирање и буџет Марјанчо Николов, претседателката на Законодавно - правната комисија Благородна Дулиќ и вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески.
XS
SM
MD
LG