Достапни линкови

logo-print

Либија привремено ги затвори границите на југот


Либиските пратеници го прогласија јужниот дел на земјата за ограничена воена област и наредија да се затворат границите со четири земји со цел да се спречи според нив зголемувањето на безаконието.
Националната новинска агенција Лана јави дека Националниот совет наредил привремено затварање на границите со Чад, Нигер, Судан и Алжир.
XS
SM
MD
LG