Достапни линкови

logo-print

Ракометарките на Црна Гора го освоја златото на европскиот шампионат


Ракометарките на Црна Гора при освојување на сребрениот медал на Олимписките игри во август 2012

Ракометарките на Црна Гора при освојување на сребрениот медал на Олимписките игри во август 2012

Репрезентацијата на Црна Гора е победник на женското ракометно Европско првенство што изминативе две недели се одржуваше во Србија. Црногорките до златниот медал стигнаа по победата над Норвешка извојувана по две продолженија за конечни 34:31. За Црна Гора ова е најголем успех во историјата на ракометот и е прво злато.
Во натпреварот за третото место Унгарија ја совлада Србија.
XS
SM
MD
LG