Достапни линкови

logo-print

Басеску свика консултации за избор на мандатар


Романскиот претседател Трајан Басеску.

Романскиот претседател Трајан Басеску.

Романскиот претседател Трајан Басеску ги покани претседателите на сите парламентарни партии на консултации што треба да се одржат утре, а кои, според него, се неопходни за посочување на кандидат за премиер на земјата. Поканети се и претставници на сите национални малцинства во парламентот.
XS
SM
MD
LG