Достапни линкови

logo-print

Последните француски војници повлечени од Авганистан


Француските војници при заминувањето од Кабул

Француските војници при заминувањето од Кабул

Последната група на француски војници го напушти Авганистан. Околу 200 војници полетаа од аеродромот во Кабул и се очекув да пристигнат во Франција на 18 декември.
Француските војници го напуштија Авганистан две години пред повлекувањето на трупите на другите нации сојузици на НАТО.
XS
SM
MD
LG