Достапни линкови

logo-print

Притворени опозициски демонстранти во Русија


Апсењата на протестите во Москва

Апсењата на протестите во Москва

Полицијата во Москва почнала да ги апси демонстрантите кои се собрале пред седиштето на Федералната безбедносна служба. Луѓето биле притвореи поради тоа што носеле бели марамчиња, политички транспаренти или поради тоа што пееле политички слогани против претседателот Владимир Путин.
Полицијата го уапсила и опозициониот лидер Алексеј Навални. Околу 26 лица биле притворени и на протестите во Санкт Петерсбург.
XS
SM
MD
LG