Достапни линкови

Светските лидери со сочувство до САД


Жителите на Конектикат пред црква во близина на местото на убиствата

Жителите на Конектикат пред црква во близина на местото на убиствата

Соочуство до роднините на жртвите од нападот во училиште во САД и натаму пристигнуваат од светските лидери. Првиот човек на ЕУ Хозе Мануел Баросо изрази искрено жалење. Британскиот премиер Дејвид Камерун изјави дека е длабоко потресен. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, Папата Бенедикт 16, францукиот претседател Франсоа Оланд исто така испратија соочуство.
Во вчерашниот напад на училиштето во Конектикат загинаа 20 деца и 6 возрасни лица.
XS
SM
MD
LG