Достапни линкови

logo-print

Светските лидери со сочувство до САД


Жителите на Конектикат пред црква во близина на местото на убиствата

Жителите на Конектикат пред црква во близина на местото на убиствата

Соочуство до роднините на жртвите од нападот во училиште во САД и натаму пристигнуваат од светските лидери. Првиот човек на ЕУ Хозе Мануел Баросо изрази искрено жалење. Британскиот премиер Дејвид Камерун изјави дека е длабоко потресен. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, Папата Бенедикт 16, францукиот претседател Франсоа Оланд исто така испратија соочуство.
Во вчерашниот напад на училиштето во Конектикат загинаа 20 деца и 6 возрасни лица.
XS
SM
MD
LG