Достапни линкови

logo-print

Уапсени руски опозициони лидери


 Жена положува цвеќе на споменикот на жртвите од политичката репресија во Советската ера за време на опозициските протести во Москва

Жена положува цвеќе на споменикот на жртвите од политичката репресија во Советската ера за време на опозициските протести во Москва

Руските опозициски лидери Сергеј Удалцов, Ксенија Собчак и Илија Јашин се притворени денеска во Москва додека се обидувале да постават цвеќе на споменикот за жртвите на политичката репресија во Советската ера. Опозициските лидери Алексеј Навални и Борис Немцов се на местото на протестот.
Опозицијата денеска протестира против владата на претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG