Достапни линкови

logo-print

Пораки со соочуство по престрелката во училиште во САД


Полицијата ги евакуира децата од училиштето во Конектикат

Полицијата ги евакуира децата од училиштето во Конектикат

Многу земји изразуваат соочуство на роднините на жртвите од престрелката во една училиште во САД, при која загинаа 20 деца и 6 возрасни. Јапонскиот министер Јошихико Нода изјави дека земјата изразува соочуство. Австралискиот премиер Џулија Гилард го опиша нападот како акт на зло. Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека настанот е трагичен.
Убиецот 20 годишниот Адам Ланза по нападот во училиштето во Конектикат се самоуби, а претходно ја застрела и неговата мајка.
XS
SM
MD
LG