Достапни линкови

Обама-срцето на нацијата е скршено по престрелката во Конектикат


Жена со дете пред Методистичка црква во близина на училиштето во Конектикат

Жена со дете пред Методистичка црква во близина на училиштето во Конектикат

Американскиот преседател Барак Обама изјави дека САД треба да делуваат заеднo и да преземат акција по престрелката во едно училиште во Конектикат, при која загинаа 26 лица, меѓу кои 20 деца. Обама во телевизиското обраќање рече и дека срцето на нацијата е скршено.
Полицијата соопшти дека осомничен за убиствата е 20 годишниот Адам Ланза, кој се самоуби по нападот. Полицијата негираше дека мајката на Ланза била наставничка во училиштето.
XS
SM
MD
LG