Достапни линкови

logo-print

Средба на претставници на МНР на Македонија и Бугарија


Никола Младенов, бугарски миистер за надворешни работи

Никола Младенов, бугарски миистер за надворешни работи

Во Крива Паланка денеска на заедничка иницијатива се одржа првата работна средба на претставници од министерствата за надворешни работи на Македонија и Бугарија.
Средбата, како што информира македонското Министерство за надворешни работи, е со цел да се разгледаат и дефинираат идните активности во насока на унапредување на соработката и односите меѓу двете држави.
XS
SM
MD
LG