Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Кандахар по посетата на Панета


При бомбашки напад на воздушната база на НАТО во Авганистан загинаа најмалку двајца војници и 11 се ранети. Авганистанските власти соопштија дека нападот се случил во Кандахар на само неколку часа по посетата на американскиот државен секретар Леон Панета. Портпаролот на ИСАФ мисијата во Авганистан потврди дека имало напад но не соопшти детали.
XS
SM
MD
LG