Достапни линкови

logo-print

Сиријски бунотвници се закануваат со напади врз странски амбасади


Украинските медиуми денеска јавија дека киднаперите на украинската новинарка во Сирија се заканиле преку интернет дека ќе ги нападнат украинската, руската и иранската амбасада во Дамаск. Новинарката Анкар Кошниева беше киднапирана во октомври од страна на група која тврди дека е дел од слободната сиријска армија која се бори против режимот на претседателот Башар Ал Асад. Киндаперите побараа 50 милиони долари за нејзино ослободување. Вчера, украинското министерство за надворешни работи побара од сиријските власти да помогнат за нејзино ослободување.
XS
SM
MD
LG