Достапни линкови

logo-print

Меѓународни инспектори на преговори во Техеран


Тим на Меѓународната агенција за атомска енергија денеска во Техеран ќе разговара со ирански претставници за контроверзната нуклеарна програма на Иран. Меѓународниот тим настојува да постигне договор со Иран за инспекција на сомнителните нуклеарни капацитети за да биде утврдено дали има и воена димензија на оваа програма.
XS
SM
MD
LG