Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во сириското министерство за внатрешни работи


Во сирискиот главен град Дамаск експлодирала бомба во близина на министерството за внатрешни работи, јавуваат новински агенции. Државната телевизија јави дека бомбата била поставена во самиот влез на министерството. Се уште нема информации за евентуални жртви од инцидентот.
XS
SM
MD
LG