Достапни линкови

logo-print

Путин со редовно обраќање до нацијата


Владимир Путин денеска ќе го има редовното годишно претседателско обраќање до нацијата. Тоа ќе биде негов прв говор откако во мај годинава по трет пат ја презеде функцијата шеф на руската држава. Претходно Путин четири години беше премиер.
XS
SM
MD
LG