Достапни линкови

logo-print

Тројца осудени на смртна казна во Кина


Судот во Кина осуди тројца мажи на смртна казна поради обвинение за обид за киднапирање авион. За истиот инцидент, на доживотна казна затвор се осудени уште четворица обвинети. Инцидентот се случил во јуни кога припадници на малцинска група во Кина пробале да киднапираат авион , но во обидот не успеале откако патниците и екипажот им се спротивставиле.
XS
SM
MD
LG