Достапни линкови

logo-print

Бесими на конференција во Косово


Министерот за одбрана Фатмир Бесими отпатува за Косово каде ќе усчествува на Конференција на тема „Градење на регионални капацитети за
менаџирање на кризи“.На настанот во приштина ќе присуствуваат и министрите за одбрана и за внатрешни работи на Република Албанија, како и министерот
за косовските безбедносни сили. Ќе стане збор за „Урбаното барање и
спасување“, како и за многу значајната регионална соработка во полето на
менаџирањето со кризи и вонредни ситуации.
XS
SM
MD
LG