Достапни линкови

logo-print

Меркел ќе се сретне со претседателот на Киргистан


Претседателот на Киргистан Алмазбек Атамбаев денеска во Берлин ќе се сретне со германскиот канцелар Ангела Меркел. Разговорите ќе се фокусираат на билатерални и економски односи, се наведува на интернет страницата на Меркел. Американската организација “Хјуман Рајтс Воч” испрати апел до Меркел да изрази сериозна загриженост за почитувањето на човековите права во Киргистан.
XS
SM
MD
LG