Достапни линкови

logo-print

Осуда за атентатот на директорот на авганистанското Министерство за жени


Меѓународната “Амнести Интернешнл” го осуди атентатот на Најија Сидики, извршниот директор на авганистанското министерство за жени во провинцијата Лахман. Според организацијата, станува збор за терористички акт против жените во Авганистан. Амнести ги прозива авганистанските безбедносни сили за неуспех во заштитата на активистите за женските права во земјата.
XS
SM
MD
LG