Достапни линкови

logo-print

Сириските бунтовници воспоставија контрола врз база во Алепо


Сириските бунтовници воспоставија контрола врз стратегиска воена база во северниот дел на сириски град Алепо. Во изминативе неколку дена бунтовниците во Сирија постигнаа тактичка преднос со воспоставување на контрола врз неколку клучни места во Дамаск и Алепо.
Во меѓувреме при церемонијата за доделувањето на нобеловата награда претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо изјави дека ситуацијата во Сирија e „ дамка на совеста на светот.“ Тој додаде дека меѓународната заедница има морална одговорност да ја адресиара кризата.
XS
SM
MD
LG