Достапни линкови

logo-print

Протерани Сиријци од амбасада во Германија


Германија протера четворица Сиријци вработени во сиријската амбасада во Берлин поради влошување на односите. Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле изјави дека тоа е јасен знак оти Германија ги сведува на минимум односите со претставници на режимот на сирискиот претседател Башар Ал Асад. Се очекува Сиријците да ја напуштат Германија до четврток.
XS
SM
MD
LG