Достапни линкови

logo-print

Актуелната власт победник на изборите во Романија


Централно – левичарската владина коалиција е победник на парламентарните избори во Романија, со освоени околу 60 насто од гласовите, покажуваат прелиминарните резултати. Со ова всушност се потврдуваат првичните предвидувања за исходот од изборите, односно дека победник ќе биде Социјал – Либералната Унија, предводена од премиерот Виктор Понта.
XS
SM
MD
LG