Достапни линкови

logo-print

Руски функционери ќе се сретнат со Брахими


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека еден од неговите заменици ќе се сретне денеска во Женева со меѓународниот претставник на ОН и Арапската лига за Сирија Лакдар Брахими. Лавров изјави дека тие ќе разговараат за идеи за можни решенија без предуслови. Русија досега ги блокираше обидите на меѓународната заедница да преземат построги и силни акции против сирискиот претседател Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG