Достапни линкови

logo-print

Убиен еден од лидерите на Ал Каеда


При напад со американско беспилотно летало во Пакистан загина еден од лидерите на терористичката организација Ал Каеда, соопштија пакистанските безбедносни служби. Станува збор за Шеик Халин бин Абдел ел Хусаин, еден од водачите на ќелија на Ал Каеда во Северен Вазиристан. До сега над илјада луѓе загинале при напади со американско беспилотно летало во борба против Ал Каеда која има свои засолништва во тој регион.
XS
SM
MD
LG