Достапни линкови

logo-print

Во Чешка измерени минус 27 Целзиусови степени


Ниските температури, снежни наноси и мраз се причина за смртта на три лица во Чешка и три лица во Полска. Во текот на викедов во североисточниот дел на Чешка беше забележана температура од минус 27 целзиусови степени. Првиот зимски удар го почуствува Полска во октомври кога починаа 14 луѓеПолицијата во неколку наврати апелираше да граѓаните да не поминуваат рамнодушно покрајлуѓето кои спијат на отворено, доволно е да повикаат полицијата за да спасат живот.
XS
SM
MD
LG