Достапни линкови

logo-print

Зардари ја посети Малала


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари беше во посета на девојчето Малала Јоусафзаи во британската болница каде што закрепнува откако Талибанец пукаше во неа. Причините за нападот врз неа беа што таа на својот блог пишувала за злосторствата на Талибанците и за промовирање на образованието за девојчињата. Во соопштението од болницата е наведено дека Зардари ја нарекол Малала„ извонредно девојче“.
XS
SM
MD
LG