Достапни линкови

logo-print

Обама бара 60 милијарди долари за штетите од Сенди


Американскиот претседател Барак Обама побара од Конгресот да одобри 60,4 милијарди долари помош за областите погодени од ураганот Сенди. Официјалните лица на погодените региони соопштија дека се потребни 82 милијарди долари за да се санираат штетите. Претставниците од Њујорк и Њу Џерси изјавија дека очекуваат Обама да бара поголема помош кога прецизно ќе се утврди штетата.
XS
SM
MD
LG