Достапни линкови

Лидерот на Хамас пристигна во Газа


Khaled Mishaal

Лидерот на Хамас, Калед Машал пристигна во Газа по 45 годишен егзил од палестинските територии.
Хамас соопшти дека Машал ќе учествувал на 25 годишницата од формирањето на организацијата. Хамас ја контрилира Газа од 2007 година.
Од Машал утре се очекува да ја открие политичката доктрина на движењето во Газа.
XS
SM
MD
LG