Достапни линкови

logo-print

Компанија ќе нуди летови со екипаж на МесечинатаАмериканска компанија најави дека планира да понуди вселенски летови со човечки екипаж на површината на Месечината до 2020 година. Компанијата „Голден Спајк“ проценува дека секоја мисија од двајца луѓе на месечината ќе чини околу 1,4 билиони долари. Извршниот директор на компанијата рече дека постојат многу земји кои би можеле да бидат заинтересирани за патувањата на Месечината. Компанијата ова го објави во пресрет на 40 годишнината од лансирањето на Аполо 17 кој беше последен во мисија на Месечината.
XS
SM
MD
LG