Достапни линкови

logo-print

Грција се уште размислува за предлозите на Нимиц


Портпаролот на грчкото министертво за надворешни работи Григорис Делавекурас изјави дека се уште се проучуваат последните предлози на медијаторот Метју Нимиц за македонско- грчкиот спор за името. Тој денеска повтори дека меморандумот за разбирање кој Грција и го испрати на Македонија е, како што вели, „најважна иницијатива во последно време“ и дека на одговорот од македонска страна „му недостигала суштина“.
XS
SM
MD
LG