Достапни линкови

logo-print

Јанкуловска не коментира за екстрадицијата на Алија


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска денеска не сакаше да коментира за можна некаква поврзаност на Шукри Алија со случајот „Монструм“: Таа изјави дека во текот на вчерашниот ден лицето било предадено од косовските безбедносни сили поради издржување на тригодишна казна затвор за кривично дело насилство. Јанкуловска истакна дека нема да коментира никаква инфомација која е пласирана во јавноста во инетрес ма судскиот процес кој ќе започне за неколку денови.
XS
SM
MD
LG