Достапни линкови

logo-print

На Филипините расте бројот на жртвите од невремето


Бројот на загинатите од тајфунот Бофа што ги погоди Филипините порасна на 300, додека неколку стотици други се повредени. Властите прецизираат дека околу 300 луѓе се уште се водат за исчезнати откако во вторникот невремето ги зафати централните и јужните делови на таа земја. Скоро 200 илјади луѓе и натаму остануваат во центрите за евакуација со оглед на тоа што тајфунот Бофа не стивнува.
XS
SM
MD
LG