Достапни линкови

logo-print

Времето денеска облачно со слаб снег


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од минус пет до три степени.

Во Скопје слично време, со температура до еден степен.
XS
SM
MD
LG