Достапни линкови

logo-print

Изгласана новата црногорска Влада


Парламентот на Црна Гора вчера го изгласа составот на новата коалициска влада на премиерот Мило Ѓукановиќ, чија главна задача ќе бидат преговорите за членство во Европската унија.
Ѓукановиќ беше претседател или премиер 18 години во последните 21. Коалицијата на социјалистите и социјалдемократите имаат 43 од вкупно 81 пратеник.
XS
SM
MD
LG